معرفی آوان درمان نوین

معرفی آوان درمان نوین
معرفی شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید  
شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید که در حال حاضر به عنوان یک شرکت مادر در چرخه تولیدی کشور و توسعه کیفیت در راستای نیل به رونق تولید ملی نقش موثری را دارد، در سال 1380 با هدف ارائه سرویس های مخابراتی و اطلاع رسانی تاسیس گردید. این شرکت در کنار توانمندی های خود به عنوان پیمانکار رتبه یک صنعت ارتباطات کشور، در سال 1391 اقدام به تاسیس کارخانه تولید تجهیزات مخابراتی نمود.کارخانه تولیدی انواع بردهای الکترونیکی تاسیس شده این شرکت، در منطقه محروم شهرستان بم در دل کویر در استان کرمان نه تنها باعث شگفت خبرگان و صاحبان فن و دانش این صنعت گردیده، بلکه زمینه اشتغال فارغ التحصیلان و نخبگان بومی آن منطقه را فراهم نموده است. یکی از پیشرفته‌ترین خطوطSMD در کارخانه این شرکت بکارگیری شده است که توانایی تولید بردهای الکترونیکی پیچیده را داشته و هم اکنون جهت تولید برد انواع مودم و تولید کارتهای مخابراتی استفاده می گردد. همچنین خط مونتاژ مودم نیز جهت مونتاژ بردهای تولیدی و آماده سازی محصول نهایی برای ارائه به بازار در سالنی مجزا مشغول به فعالیت است. فعالیت های تولیدی این مجموعه شامل تولید قطعات الکترونیکی در صنعت های مختلف می باشد نظیر تولید مودم های مخابراتی ADSL، VDSL، LTE و یا تولید قطعات الکترونیکی برای شرکت های خودرو سازی داخلی، و در همین راستا همکاری های مختلفی و شرکت های نظیر همراه اول، مبین نت و گروه خودرو سازی کرمان خودرو داشته است. شرکت تولیدی خدمات مخابراتی ارگ جدید جهت تولید تمامی محصولات دارای استاندارد ها و گواهینامه های معتبر لازم نظیر ISO9001  ، ISO 14001 ، ISO 18001 ، ISO 27001 و ISO 13485 می باشد.
مجموعه مخابراتی ارگ جدید در سال 1396 جهت توسعه زمینه تولید خود تحقیق و بررسی خود در زمینه محصولات تجهیزات پزشکی آغاز نمود و در سال 1397 اولین محصول تجهیزات پزشکی ساخت این مجموعه به نام دستگاه تست قند خون آوان جهت دریافت مجوز های لازم تولید و ارائه شد. در بهار سال  1398  موفق به اخذ پروانه تولید مستقل در ساخت دستگاه تست قند خون و مجوز توزیع و فروش آن  از اداره کل تجهیزات پزشکی گردید. لازم به ذکر است که در همین جهت اقدام به اخذ تمامی تاییدیه های کیفی و صحت و دقت عملکرد دستگاه تست قند خون تولید شده از مراکزی چون آزمایشگاه مرجع سلامت، مرکز تحقیقات علوم غدد درون ریز دانشگاه شهید بهشتی، سازمان  انتقال خون ایران و هم چنین آزمایشگاه های معتبر و مراکز درمانی متعدد نمود.
کارخانه تولید تمامی محصولات مجموعه خدمات مخابراتی ارگ جدید در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید واقع در بم، استان کرمان می باشد. و حدود 400 نفر در کارخانه و دفتر مرکزی این مجموعه مشغول به کار می باشند. شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید در حال طراحی و تحقیق برای تولید نسل جدید دستگاه های تست قند خون و ارائه امکانات ویژه در این محصول در آینده بسیار نزدیک می باشد.
معرفی شرکت آوان درمان نوین
آوان درمان نوین (Avan Darman Novin) در سال 1397 به عنوان نماینده انحصاری شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید جهت توزیع و فروش و ارائه دهنده خدمات پس از فروش دستگاه تست قند خون آوان تاسیس گردید. این شرکت با بهره گیری و استخدام تیم با تجربه در زمینه دیابت و محصولات تست قند خون ماموریت خود را با تمرکز بر ارائه خدمات بهتر در نقاط فروش و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان شروع نمود. ما مفتخر هستیم که در جهت معرفی اولین دستگاه تست قند خون ایرانی با تکنولوژی بومی سازی شده گام برداشته ایم. این شرکت با شبکه ای از شرکت های بازاریابی، توزیع و نیز نقاط فروش تخصصی مشارکت داشته و از طریق بهترین کانال های توزیع دسترسی این محصول را سراسر مناطق ایران را بطور عالی پوشش می دهد. همکاری با این شرکت های توزیع کننده در سطح کشوری نشان دهنده حجم گسترده توزیع محصولات این شرکت و میزان تقاضای این محصولات در بازار بخصوص محصولات مرتبط با دیابت می باشد.
شرکت آوان درمان نوین همکاری نزدیک با مراکزی نظیر وزارت بهداشت، انجمن دیابت ایران، کلینیک های دیابت، بیمارستان ها، موسسات علمی، داروخانه ها، فروشگاه های تجهیزات پزشکی و متخصصین حوزه سلامت دارد. این شرکت تاکید زیادی بر فروش و بازار یابی آموزشی و علمی ،آموزش و دوره های کارآموزی، توسعه تجارت و مدیریت زنجیره تامین دارد. شرکت آوان درمان نوین در نمایشگاه های بین المللی و داخلی شرکت نموده و نیز کارگاههای تخصصی و دوره های آموزشی لازم را برای مشتریان، توصیه کنندگان و خریداران نهایی خود برگزار می نماید.
نکته حائز اهیمت دیگر که در این شرکت یکی از و ماموریت های اصلی سازمان می باشد، ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان مختلف شامل نمایندگان استانی، داروخانه ها، مراکز درمانی و از همه مهم تر مصرف کننده نهایی میباشد.  وجود واحدی مستقل در سازمان جهت ارائه خدمات حضوری به مشتریان و برای پاسخگویی تلفنی و مدیریت رضایت مشتریان و سنجش رضایت آنها نشان دهنده اهمیت شرکت به مشتریان و دستیابی به رضایت آنها می باشد.